Katalogo taisyklės

„Mūsų mažyliai“ yra platforma, skirta pirkti, parduoti, mainytis ar atiduoti dėvimus drabužius bei daiktus. Skelbimų talpinimas „Mūsų mažyliuose“ yra visiškai nemokamas.

Siekiame užtikrinti, kad „Mūsų mažyliai“ būtų draugiška ir saugi vieta, todėl prašome visų narių laikytis „Mūsų mažylių“ Katalogo taisyklių keliant savo prekes.

Atkreipk dėmesį, kad šios taisyklės yra mūsų Bendrųjų taisyklių dalis. Sukurdamas „Mūsų mažylių“ paskyrą, sutinki ir su šiomis Katalogo taisyklėmis bei mūsų Bendrosiomis taisyklėmis.

 

LEIDŽIAMA PARDUOTI

 

„Mūsų mažylių“ platformoje gali parduoti:

 • Vaikiškus drabužius, avalynę ir aksesuarus
 • Vaikiškus žaislus, baldus bei vaikų ir kūdikių priežiūros priemones
 • Nėščiųjų ir mamyčių reikmenis: drabužius, avalynę ir aksesuarus

 

Pasiliekame teisę iš naujo apibrėžti, kokias prekes leidžiama ar neleidžiama kelti į „Mūsų mažylius“. Jei paaiškės, kad kai kurios prekės prieštarauja mūsų Bendrosioms taisyklėms ar kelia bet kokią riziką mūsų nariams, galime pašalinti šias prekes, net jei jos neminimos žemiau esančiame sąraše.

 

Šias prekes gali parduoti tik Vinted platformoje: 

 

 • Moteriškus ir vyriškus drabužius, avalynę bei aksesuarus.
 • Naują kosmetiką, grožio priemones bei grožio prietaisus.
 • Įrenginių priedus, tokius kaip ausinės, išmanieji laikrodžiai, telefonų dėklai ir panašios prekės.

 

DRAUDŽIAMA PARDUOTI

 

„Mūsų mažyliuose“ negali paduoti (atkreipiame dėmesį, kad sąrašas nėra baigtinis):

Prekių, kurias draudžia ar riboja įstatymai:

Prekių, kurios neatitinka galiojančių įstatymų.

Padirbinių.

Mėginių, testerių ar reklamos tikslais platinamų prekių, kurias gauni nemokamai.

Receptinių prekių, medikamentų, medicinos reikmenų, vitaminų ir maisto papildų.

Maisto ir gėrimų, pvz. kūdikių maisto ar mišinių, saldainių ir panašių produktų.

Prekių, kurios kursto ar vaizduoja smurtą, diskriminaciją, neapykantą, nusikalstamą veiką.

Prekių su autografais (ar panašių prekių) be patikimo autentiškumo sertifikato.

Higieninių normų neatitinkančių ar grėsmę sveikatai keliančių prekių:

Visų vaiko priežiūros produktų (įskaitant kvepalus, makiažo priemones vaikams, kremus, losjonus, muilus, vonios ir dušo reikmenis) ir mamoms skirtų produktų (kremų, aliejų, losjonų ir kitų priemonių, skirtų nėščiosioms) kurie nors kartą buvo panaudoti arba nebeturi savo originalios pakuotės.

Rekomenduojame kelti nuotraukas, kuriose kuo aiškiau matytųsi parduodama prekė (pakuotės informacija, pakuotės galinės dalies nuotrauka, brūkšninis kodas ir t.t.).

Pastaba 1: Neleidžiama parduoti kosmetikos, kuri nors kartą buvo panaudota.

Pastaba 2: Neleidžiama prekiauti rankų darbo kosmetika.

Higieninių paketų, tamponų, menstruacinių taurelių ir panašių prekių.

Prekių, kurios nepatenka į mados, grožio priemonių, aksesuarų kategorijas, ar yra paprasčiausiai nesuderinamos su „Mūsų mažylių“ vizija:

Drabužių suaugusiems: aukštakulnių, bet kokių drabužių, kurie nėra skirti nėščiosioms ar pritaikyti dėvėti po gimdymo, kūną formuojančių ir anticeliulitinių drabužių.

Elektronikos ir aukštųjų technologijų produktų (pvz., mobiliųjų telefonų, kompiuterių, televizorių, garso kolonėlių, fotoaparatų, išorinių baterijų (angl. power bank), kabelių, telefonų įkroviklių, skalbimo mašinų, indaplovių, lygintuvų, dulkių siurblių ir t.t.).

Sportinės įrangos suaugusiems, tokios kaip dviračiai, slidės, jogos kilimėliai, snieglentės, svarmenys, ir panašių prekių.

Suaugusiems skirtų baldų, namų apyvokos reikmenų, buitinių prietaisų, sodo įrankių ir įrangos.

Čiužinių, pagalvių, patalynės ir antklodžių suaugusiems.

Virtuvės įrankių ir prietaisų, peilių, keptuvių, puodų, kavos aparatų ir panašių prekių, skirtų maistui gaminti ar laikyti

Knygų, žurnalų ir kanceliarinių prekių, tokių kaip užrašų knygelės, dienoraščiai ir kalendoriai.

Paveikslų, piešinių, nuotraukų ir kitokių meno kūrinių.

Produktų katalogų ir prekių, kurios yra užsakomos, taip pat paslaugų teikimo ar kitų komercinę veiklą reklamuojančių skelbimų.

Tuščių apsauginių maišelių (angl. dustbags), pakavimo dėžučių, popierinių maišelių pirkiniams, dovanų dėžučių, kraustymosi dėžių.

Advento kalendorių, staigmenų dėžučių ir rinkinių.

Augintinių bei jiems skirtų aksesuarų ir drabužių.

Renginių bilietų, dovanų kortelių, nuolaidų kuponų ir abonementų.

 

Prašome įsitikinti, kad tavo skelbimai ir parduodamos prekės atitinka mūsų Katalogo taisykles. Kiti „Mūsų mažylių“ nariai gali pranešti mūsų komandai apie prekes, kurios galbūt neatitinka šių taisyklių. Jei po mūsų komandos peržiūros paaiškės, kad tavo prekė iš tikrųjų neatitinka taisyklių, mūsų komanda gali ją paslėpti ar pašalinti. Taip pat tau gali būti pritaikytos kitos sankcijos, pvz. laikinas paskyros blokavimas.

 

Atkreipk dėmesį: jei iškelsi mūsų Katalogo taisykles pažeidžianti skelbimą ir turėsime jį pašalinti, negalėsime sugrąžinti tau už iškėlimą sumokėtų pinigų.

 

BENDROSIOS TAISYKLĖS

 

1. Bendroji dalis 

 

 • Kiekvieną prekę turi įkelti atskirai, priskirdamas ją reikiamai kategorijai (ir nurodydamas prekės ženklą, jei įmanoma).
 • Viename skelbime turėtum būti patalpinęs tik vieną prekę (nebent parduodi rinkinį – tuomet skaityk žemiau esančią informaciją).
 • Maksimali mūsų platformoje leistina prekės kaina – 9000 EUR.
 • Rinkiniai turi būti pažymėti kaip „Rinkinys“ tiek daikto pavadinime, tiek aprašyme. Rinkinyje esančios prekės turi būti parduodamos už bendrą kainą. Į rinkinį įeinančios prekės negali būti parduodamos atskirai tame pačiame skelbime arba įkeltos atskirai.
 • Savo skelbimuose ir profilio tekste negali minėti išorinių platformų, kuriomis pasinaudojęs galėtum parduoti prekes už „Mūsų mažylių“ ribų.

 

2. Intelektinės nuosavybės politika 

 

 • Mūsų platformoje griežtai draudžiama prekiauti klastotėmis. Klastočių gamintojai kopijuoja ar imituoja garsų prekės ženklą (pvz. prekės ženklo pavadinimą, logotipą) be jo savininkų leidimo. Jie taip pat gali kopijuoti speficines ir svarbias to prekės ženklo produkto savybes (pvz. kvepalų buteliuko formą, dizainą ar specifinį raštą). Klastotėmis prekiaujantys pardavėjai gali būti patraukti civilinėn ir baudžiamojon atsakomybėn.
 • Į katalogą gali kelti tik tuos daiktus, kurių autentiškumu neabejoji. Skelbime negalima minėti, jog nežinai, ar daiktas yra autentiškas.
 • Turi įkelti nuotraukas, kuriose aiškiai matytųsi daikto autentiškumas. 
 • Skelbimo pavadinime, prekės ženklo pasirinkime ar grotažymėse neleidžiama minėti kitų prekių ženklų, nesusijusių su tikruoju prekės ženklu.
 • Neleidžiama minėti, jog skelbime esantis daiktas „panašus į“.
 • Privalai turėti leidimą įkelti kito asmens sukurtą tekstą ar nuotrauką, jei juos naudoji.

 

3. Reikalavimai prekių nuotraukoms

 

Tavo skelbime naudojamos nuotraukos turi atitikti šiuos reikalavimus:

 

 • Jos turi atvaizduoti prekę tokią, kokia ji yra – vaizdų redagavimas neleidžiamas. Taip pat rekomenduojame parodyti defektus, įbrėžimus ir nusidėvėjimo žymes, jei jų yra.
 • Jas turi būti padaręs tu, turėdamas tikslą naudoti šias nuotraukas „Mūsų mažyliuose“.
 • Jų negali pakeisti fotobankų nuotraukos, nuotraukos iš reklamų ar vaizdai, pažymėti vandens ženklais.
 • Pirma nuotrauka turi aiškiai parodyti visą prekę. Papildomose nuotraukose gali parodyti bet kuriuos pasirinktus prekės elementus. Į vieną skelbimą gali įkelti iki 20 nuotraukų.

 

KOMERCINĖ VEIKLA

 

Neleidžiame talpinti bet kokių prekių, kuriuos parduodamos komerciniais tikslais. Galime teigti, kad vykdai prekybą komerciniais tikslais, jei atitinki bent vieną iš šių kriterijų (atkreipk dėmesį, kad sąrašas nėra baigtinis):

 

 • sudarai didelį sandorių kiekį (atsižvelgiant į sandorių skaičių ir/ar uždirbtų pinigų kiekį);
 • parduodi didelį kiekį naujų drabužių, įskaitant drabužius su etiketėmis ir/ar mažos vertės daiktus;
 • parduodi to paties stiliaus drabužius ar kitas prekes, tačiau siūlai įsigyti skirtingų jų spalvų ar dydžių; 
 • parduodi prekes su žymėmis, tokiomis kaip „galima užsisakyti“;
 • parduodi prekes, kurias įsigijai ne tam, kad naudotum jas pats, o tam, kad jas perparduotum;
 • parduodamas prekes sieki susikurti nuolatinį pajamų šaltinį;
 • turi teisinį statusą, leidžianti užsiimti komercine prekyba ar parduoti savo įmonės daiktus; 
 • parduodi daiktus, kuriuos pats sukūrei ir pagaminai;
 • perparduodi prekes kitos įmonės ar asmens vardu ir už tai gauni atlygį;
 • nuomuoji daiktus ar siūlai paslaugas;
 • skelbimuose naudoji nuotraukas iš interneto ar nuotraukų banko.

 

Parduoto daikto skelbime negalima minėti, jog daiktas „parduotas“, „jo šiuo metu nėra“, „patikrinkite vėliau“ ir pan.  Skelbime spausk mygtuką „Pažymėti kaip atiduotą“ ir mes jį paslėpsime nuo kitų narių.

 

Neleidžiami bet kokie skelbimai ar kiti pranešimai, susiję su aukcionais ir siekiais uždirbti kuo daugiau pelno. Jei tavo prekės kaina neįprastai žema ar aukšta ir neatitinka tikrosios prekės vertės, galime laikyti, kad prekės skelbimas yra aukcionas. Sužinok kaip nustatyti tinkamą prekės kainą.

SANKCIJOS

Jei narys nesilaiko mūsų Katalogo taisyklių, galime imtis šių priemonių:

 

 • Jei skelbimą, apie kurį gavome pranešimą, reikia taisyti, paslėpsime jį nario spintoje ir išsiųsime jam žinutę. Joje informuosime, kokių veiksmų reikia imtis per artimiausias 24 valandas. Jei narys nesiims reikiamų veiksmų per šį laiką, jo prekė liks paslėpta.
 • Jei skelbime, apie kurį gavome pranešimą, yra draudžiama parduoti prekė, pašalinsime skelbimą iš nario spintos ir išsiųsime jam žinutę su šį veiksmą pagrindžiančia informacija.
 • Jei narys pakartotinai kelia draudžiamas parduoti prekes (t.y. prekes, kurios patenka į aukščiau pateiktą draudžiamų parduoti prekių sąrašą, komerciniais tikslais parduodamas prekes ir visas kitas prekes, kurios neatitinka mūsų Bendrųjų ir/ar Katalogo taisyklių), galime laikinai (pvz. 7 dienų laikotarpiui) ar visam laikui užblokuoti jo paskyrą, priklausomai nuo pažeidimo esmės. Narius apie tai informuojame žinutėmis.

 

„Mūsų mažylių“ komanda pasilieka teisę keisti aukščiau aprašytas taisykles atsiradus poreikiui. Jei turi bet kokių klausimų apie aukščiau pateiktas taisykles, susisiek su mūsų komanda ir mielai į juos atsakysime.

 

Pastaba: Jei randi skelbimų, kurie pažeidžia aukščiau aprašytas taisykles, apie juos visada gali mums pranešti.